گرده گل:

گرده گل دانه های ریز و در واقع اسپرم گیاهان یا سلول نر آنهاست که روی بساک گلها وجود دارد و تنها عامل برای بارور کردن گیاه است. گرده گل یک مولتی ویتامین طبیعی بوده، زیرا دارای ترکیبات شیمیایی مختلفی می باشد که از اهمیت فراوانی برخوردارند.

مواد تشکیل دهنده گرده گل عبارتند از:

پروتئین، اسیدهای آمینه، هیدرات های کربن، چربی ها و انواع ویتامینهای طبیعی، مواد معدنی، هورمونها،روغن های اتری، مواد آنتی بیوتیک و ده ها عناصر حیاتی دیگر.

زنبور عسل گرده را برای تامین نیازهای پروتئینی و ویتامینی و چربی و سایر نیازهای نوزادان و زنبوران پرستار، از روی گلها جمع آوری و به کندو حمل می کند، سپس آنها را با روش مخصوص در حجره های شش گوش ذخیره و کنسرو می کند.گرده گل به علت داشتن (روی) بالا و دیگر عناصر حیاتی در مصارف انسانی (غیر حساس) نیز دارای اهمیت ویژه بوده و در منابع علمی آن را یک غذای خارق العاده و با ارزش غذایی فراوان و تامین کننده انرژی و سلامتی ذکر کرده اند. در حال حاضر بسیاری از مردم کشورهای اروپایی، روسیه و آمریکای شمالی گرده گل را به عنوان غذای تندرستی مصرف می کنند. مصرف گرده گل در کودکان و افراد مسن یا کسانیکه احساس ضعف دائمی دارند، تاثیر شگفت انگیز دارد.

مصرف گرده گل مفید برای انسان

مصرف گرده گل در انسان به تقویت پروستات ها کمک کرده و به علت پتاسیم بالای خود در تقویت عمومی بدن نقش مهمی ایفا می کند. با مصرف گرده گل ضمن برخوردار شدن از خواص مهم دارویی آن، به عنوان یک مکمل غذایی مقوی، بسیاری از کمبودهای غذایی را در بدن مرتفع می سازد. گرده گل یک ماده غذایی کامل است که 15 الی 35 درصد آن را پروتئین خالص تشکیل می دهد.

از گرده گل برای درمان ناتوانیهای جنسی، ناراحتیهای عصبی، دیابت، ضعف پیری، پوکی استخوان، لک و چین و چروک پوست، ریزش مو، بی اشتهایی و تیروئید با روشهای مختلف استفاده می شود. ورزشکاران حرفه ای از گرده گل همچون خاویار و دیگر مواد غذایی نیروزا استفاده می کنند. با مصرف گرده گل در رژیم غذایی ضمن برخوردار شدن از خاصیت های مهم دارویی آن، هرگونه کمبود یا نیاز به مواد غذایی مرتفع می گردد.

مقدار مصرف گرده گل جهت استفاده دارویی در سنین مختلف متفاوت است. مصرف آن برای کودکان زیر ده سال حداکثر 4 گرم در یک شبانه روز و بزرگسالان 30 الی 40 گرم در یک شبانه روز مناسب می باشد. توجه داشته باشید که مصرف گرده گل بهتر است از مقدار کم شروع شود و نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. گروه تولیدی و بسته بندی عسل علم کوه گرده گل را به دو صورت بسته بندی و عرضه می نماید:

طریقه مصرف ساچمه گرده:

1-حل کردن یک قاشق مرباخوری در یک لیوان شیرعسل، چای ولرم و یا انواع

آب میوه های طبیعی.

2-آسیاب کردن آن و مخلوط نمودن با عسل و یا به صورت چاشنی در انواع غذاها.

3-مصرف آن در داخل کپسولهای خوراکی.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *