دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

هدفون های دوربین دار مجهز به هوش مصنوعی متا در راه است

پروژه سخت افزاری بعدی شرکت متا احتمالا هدفون‌های دوربین‌دار مجهز به هوش مصنوعی باشد که گفته می‌شود این پروژه کمرابادز(Camerabuds) نام دارد.


به گزارش ایسنا، بر کسی پوشیده نیست که شرکت متا مشتاق است خود را به عنوان یک شرکت هوش مصنوعی اثبات کند و احتمالا به دنبال یک پروژه سخت افزاری جدید باشد تا به آن در تحقق این امر کمک کند.


به نقل از اینفورمیشن، این شرکت در مراحل اولیه طراحی هدفون‌های دوربین‌دار مجهز به هوش مصنوعی است.


طبق گزارش‌ها، این شرکت آن را Camerabuds می‌نامد، زیرا هدفون یا ایرباد(متا هر دو طرح را مد نظر دارد) دارای دو دوربین رو به بیرون است که می‌تواند محیط اطراف کاربر را تشخیص دهد و ویژگی‌های هوش مصنوعی را در لحظه تقویت کند. به این ترتیب، به نظر می‌رسد این کار شبیه به کاری است که این شرکت با ویژگی‌های هوش مصنوعی چندوجهی در عینک هوشمند خود انجام داده است.


در حال حاضر مشخص نیست که آیا چنین پروژه‌ای واقعاً تحقق خواهد یافت یا نه، چرا که شرکت متا هنوز به درخواست اظهار نظر درباره این موضوع پاسخ نداده است.


مارک زاکربرگ ظاهراً چندین طرح احتمالی را برای چنین دستگاهی دیده است، اما تاکنون از هیچ کدام راضی نبوده است.


داخل متا نیز نگرانی‌های مهندسی در مورد آن مانند مسائل مربوط به عمر باتری، تولید گرما و همچنین مشکلات بی‌شمار حریم خصوصی که با پوشیدنی‌های مجهز به دوربین همراه است، وجود دارد. ضمن اینکه موی بلند برخی افراد نیز می‌تواند یک چالش بالقوه باشند، زیرا موهای آنها می‌تواند دید دوربین را مسدود کند.


شرکت متا در پروژه‌های سخت افزاری تا حدودی سابقه متفاوتی دارد. این شرکت توسعه بلندگوهای هوشمند خود موسوم به پورتال(Portal) را در سال ۲۰۲۲ کنار گذاشت و یک ساعت هوشمند مجهز به دوربین را نیز که مدت‌ها شایعه شده بود عرضه خواهد کرد، بی‌خیال شد. اما جدیدترین نسخه عینک هوشمند آن با برند Ray-Ban که مجهز به هوش مصنوعی متا است، با استقبال خوبی روبرو شده است.


این شرکت هنوز تعداد عینک‌های هوشمند فروخته شده خود را فاش نکرده، اما زاکربرگ گفته است که تقاضای زیادی برای آن وجود دارد و این عینک نسبت به عینک‌های نسل اول تعامل بهتر و پایدارتری داشته‌اند.


استقرار هوش مصنوعی متا در یک قطعه سخت افزاری دیگر نیز با جاه‌طلبی‌های این شرکت برای رقابت با سایر شرکت‌های پیشرو در حوزه هوش مصنوعی مطابقت دارد.

منبع خبر: خبر گزاری ایسناآخرین اخبار,پربازدید ترین اخبار, اخبار روز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *